SVRP WINNERS 2020



ITE East

SN Name Award
1 Yip Han Wen Silver
2 Daniel Low De En Silver
3 Mohamad Afif B Mohamad Rohani Bronze
4 Hairulsham B Hasan Bronze
ITE West

SN Name Award
1 Goh Jin Ray Silver
2 Kek Jun Kai Silver
3 Nur Ibnu Milhan Bin Safari Wijaya Silver
4 Sim Pei Qi Bronze
Ngee Ann Polytechnic

SN Name Award
1 Tay Gao Jun Gold
2 Richard Paul P Marzan Silver
3 Ngui Jia Le Sherlena Silver
4 Elsa Lee Ting Silver
5 Tan Yee Ming Bronze
Nanyang Polytechnic

SN Name Award
1 Chua Zheng Da, Edwin Gold
2 Michelle Silver
3 Gregory Choong Silver
4 Gabriel Seet Hoi Yee Silver
5 Jerryl Seow Bronze
6 Cheow Wei Ren Bronze
7 Che Jing Peng Ivan Bronze
8 Arvin Lum Ghee Yong Bronze
Republic Polytechnic

SN Name Award
1 Zeng Yu Silver
2 Ng Teng Silver
3 He Yong Jie Silver
4 Gangaraju Shashank Silver
5 Tang Wanni, Wendy Bronze
6 Muhd Wafiyuddin Bin Abdul Rahman Bronze
7 Khoo Ming Hai Justin Bronze
8 Clara Tan Yu Qian Bronze
Singapore Polytechnic

SN Name Award
1 Sng Jay Kai Gold
2 Lee Yi Terng Gold
3 Wong Wei Jian Silver
4 Sih Jia Qi Silver
5 Seow Wee Hau Winston Silver
6 Lim Yik Jin Silver
7 Elliot Ang Silver
8 Chong Hong Yau Silver
9 Ainsley Cabading Silver
10 Tee Kai Guan Bronze
11 Shum Joe Yew Bronze
12 Sheryl Chui Bronze
13 Melodi Joy Halim Bronze
14 Lim Jia Yi (Julia) Bronze
15 Kara Huang Bronze
16 Hew Yi Yun Bronze
17 Chew Yip Hong Jonathan Bronze
Temasek Polytechnic

SN Name Award
1 Verity Lim Silver
2 Russell Yap Yi Long Silver
3 Matthias Loong Silver
4 Koh Wei Long Dylan Silver
5 Zeph Teo Yi Shyan Bronze
6 Tan Yi Ching Bronze
7 Sim Ying Zhong Bryan Bronze
8 Muhammad Husaini Bin Muhammad Haizal Bonawi Bronze
9 Darren Ong Yan En Bronze
10 Cheryl Toh Wen Qi Bronze
National University Of Singapore

SN Name Award
1 Sim Tian Boon Bronze
Singapore Institute of Technology

SN Name Award
1 Tan Kevin Gold
2 Claudia Chan Silver
3 Olivia Delores Xavier Bronze
4 Jerry Tan Fu Wei Bronze
5 Eugene Tan Bronze
6 Dylan Chew Bronze
7 Chin Bing Hong Bronze
Singapore Management University

SN Name Award
1 Won Ying Keat Silver
2 Sim Cher Boon Silver
3 Low Louis Silver
4 Lim Sheng Yong, Christopher Silver
5 Lam Xi Kai, Justin Silver
6 Jerald Lim Yinghan Silver
7 Goh Wen Liang Silver
8 Foo Tze Ern, Shirlyn Silver
9 Edwin Tok Wei Liang Silver
10 Cheah King Yeh Silver
11 Caslyn Phang Yun Shan Silver
12 Bryan Lee Min Yuan Silver
13 Tay Jia Xuan, Kelly Bronze
14 Tanya Elizabeth Khoo Bronze
15 Tan Jing Zhi Bronze
16 Sze To Ming Hong Brennan Bronze
17 Soh Qi Hui Amanda Bronze
18 Nicholas Bronze
19 Livana Bronze
20 Liew Yong Jiun Bronze
21 Lee Yi Hao Bronze
22 Kwek Sin Yee Bronze
23 Ko Hui Ning Bronze
24 Justina Wong Bronze
25 Hartanto Ario Widjaya Bronze
26 Felice Png Song Ting Bronze
27 Diyana Binte Mohd Aris Bronze
28 Denzel Chen Jie Bronze
29 Bryan Chin Jun Kit Bronze
Singapore University of Technology and Design

SN Name Award
1 Ong Li Wen Bronze
2 Filbert Cia Bronze
Secondary/JC Category

SN Name Award School
1 Nicole Tay Certificate of Merit Hwa Chong Institution
2 Koh Liang Han Certificate of Merit Tampines Meridian Junior College